התקנת דלת פנים

דלתות הפנים בביתנו משמשות כאלמנט עיצובי בפני עצמו התורם לא מעט למראה הבית. יחד עם זאת, הן מפרידות בין הפנים לחוץ. בין המרחב הציבורי לפרטי והן מציעות ביטחון רב יותר וגם שקט ושלווה לשוהים בחדר. דלתות הפנים של היום, כמו אלו המוצעות על ידי דלתות גאש, מגיעות במגוון רחב מאד של עיצובים והן עשויות מחומרי גלם חזקים ועמידים, כדי שילוו אותנו למשך שנים ארוכות. כדי ליהנות מכל זה יש לשים דגש גם על אופן ההתקנה עצמה ולוודא שעושים זאת כהלכה.

אלמנטים שיש לקחת בחשבון בעת ההתקנה

צירי הדלת – התקנת דלת פנים מצריכה התייחסות למספר אלמנטים חשובים. למשל, צירי הדלת. ישנם כיום סוגים רבים מאד של צירים לדלתות. סוג הצירים הנבחר נעשה לרוב על ידי אנשי המקצוע העוסקים בתחום כדי להבטיח התאמה מלאה ואיכות ברמה גבוהה. יחד עם זאת, ישנן נקודות נוספות, הנלקחות בחשבון בעת בחירת הציר, למשל המראה המתקבל ועיצובה של הדלת. צירים כבדים לדלת ישוו לה מראה וינטאג', מראה כפרי יותר. צירים אלה יהיו בולטים לעין וישפיעו מאד על המראה המתקבל.

צירים סמויים, לעומת זאת, צירים שאינם נראים, יתאימו לדלתות בעלות מראה מודרני חדשני, מראה בסגנון הייטק. גם החומר שממנו עשויה הדלת משפיע על סוג הצירים. דלתות העשויות מעץ מלא, למשל, הן דלתות כבדות יחסית. התקנת דלת פנים מסוג כזה חשוב שתכלול לפחות שלושה צירים, הממוקמים לאורך הדלת (בניגוד לשניים, כפי שקיים בדרך כלל) כדי לוודא שיוכלו לשאת את משקלה ולאפשר למשתמשים בה לפתוח ולסגור אותה בקלות רבה.

המנעול שלה – גם המנעול הוא פרמטר חשוב מאד שיש לקחת בחשבון בעת התקנת דלת פנים. על מנעול הנעילה והסגירה של הדלת להיות איכותי ולאפשר שימוש תקין בה לאורך שנים. ישנם כיום סוגים שונים של מנעולים לדלתות. חלק מהם נחשבים למשוכללים יותר וחלק לפחות. סוג המנעול נבחר לרוב בהתאם לחדר ולאופי השימוש בדלת עצמה. דלת פנים לחדר השירותים תכלול פעמים רבות "לשונית פרפר". הכוונה כאן למנעול דלת הכולל מפתח קבוע, שנמצא בחלקו הפנימי של החדר. דלת פנים לחדר הילדים, לעומת זאת, תכלול מנעול ללא מפתח. כזה שניתן לפתוח אותו מבחוץ.

רמת האיטום – כשמתקינים דלתות פנים, יש להתייחס גם לעניין האיטום. מים שמצטברים באזור הדלת עשויים לגרום לנזק משמעותי. הם יכולים לגרום לניפוח העץ וגם להרס החומר עצמו עם הזמן. מסיבה זו חשוב מאד לוודא בעת ההתקנה כי ישנה שכבת סיליקון מיוחדת בחלקה התחתון של הדלת, שכבה המגינה עליה מהמים ומונעת בליה מהירה. הדבר חשוב עוד יותר בחדרי האמבטיה וגם בשירותים, שם רמות הלחות גבוהות יותר וכך גם הסיכוי לרטיבות. בחדרים אלה יש לוודא ששכבת הסיליקון עבה מספיק ומציעה את ההגנה הנדרשת.